Těšte se na DRACHEN SEELE 7. ;))))))

Tommy *w*

Phantomrider - Beautiful Monster 4.

26. února 2011 v 23:21 | Eliotee & Schmetti |  Phantomrider-Beautiful Monster/Eliotee & Schmetti
Eliotee & Schmetti


Bylo půl jedenácté a v hale dusno. Vlhký, vydýchaný vzduch koloval jako mlha. Opar. Byl těžký a nepříjemný. Právě dohrála pět písní jakási předkapela a její pyrotechnika napomohla k ještě nesnesitelnějšímu ovzduší. Tomovi bylo špatně. Potil se pod svou maskou a nemohl si pod ní vyvětrat. Nemohl pořádně dýchat. Jeho pokožka mu to nedovolovala. Hlava se motala a on si hrábnul pod masku prsty. Odtáhl kus dál, ač věděl, že mu světlo ublíží. Ale touha vidět Kiss mu nedovolovala přemýšlet a rozmýšlet. Nadechl se a masku pustil zpět k obličeji.


"Je ti dobře, Tomi?" křikla Bernarda a otočila se na Toma. Poznala z jeho očí, že mu je nevolno.
"To je v pohodě," zalhal a pokusil se o úsměv. Úsměv byl ztuhlý. Bill jej pozoroval. Snažil se pochopit, proč si masku nesundá. Buďto chce být zajímavý, nebo má k tomu obrovský důvod. Jakousi nemoc. Bill o tom přemýšlel a mračil se.
"Je mu zle?" kouknul na malou a zpátky na Toma.
"Jo. Je mu špatně z toho vzduchu tady," řekla mu možná trochu prudce. Bill jenom kývnul. Nechápal, co proti němu tato slečna má. Dávala svůj nezájem najevo moc jasně. Koukal pořád na Toma.
"Vážně jsi v pořádku?" zeptal se ho ještě sám. Tom se setkal s jeho... starostlivým? pohledem a přikývnul.
"Naprosto," dodal.
***

Uběhla další půlhodina Tomovy sebe tyranie, než začal vytoužený koncert. Než se ozvalo, všem přítomným, dobře známé intro.
A Tomovi se zastavila krev v žilách. Jakoby ledový zvuk muziky projel jeho tělem a červenou tekutinu zmrazil. Rozbušilo se mu vzrušením srdce. Pevně tiskl Bernardiny ruce ve svých dlaních. Potřeboval její podporu v takovéto emočně vypjaté chvíli. Nemyslel na nic jiného, jen na muziku. Zavřel na moment oči a plně se ponořil do nitra zvuku. Chtělo se mu až plakat. Dočkal se. Může tady stát! Může je vidět! Prvotní 'šok' pominul a on byl schopný znovu vnímat každý pohyb na pódiu, každý hmat hudebníků po strunách, hlas staršího, leč stále božského, zpěváka Paula Stanleyeho. Bill byl také jako v transu. Jak dlouho se o tohle snažil? Co všechno musel podstoupit, aby tady byl? Je to neuvěřitelné, že to vážně dokázal. Užíval si koncert, jak jen uměl.

Bernarda byla celkem znuděná, ale nemohla říct, že by strhující show nebyla dokonalá. Ona totiž byla víc než to. Pevně držela Toma za ruce a byla zády opřená o jeho hruď, dokud se Tom plně nevzpamatoval a nepozvedl ruce a nezačal křičet a zpívat. Prožíval každou notu, každý záchvěv hlasivek. Byly přesně jako struny. Cítil duševní volnost a uvolnění. Byl ve svém světě, tam, kde se cítil nejlépe. Kiss pro něj byli smysl života.


"Joo! Jeď, Paule! Jeď!" řval z plných plic a skákal do vzduchu. Hudba proudila v jeho žilách jako životodárná energie. Do každého kousku těla. Připadal si trochu jako šílený, ale své pocity neuměl ovládat. Bylo to moc silné.
"Bráško, v klidu," snažila se ho krotit Berni. Měla strach, že by se mu mohlo udělat špatně a on by omdlel. Tom ale neměl vůbec šanci ji poslouchat. Jedním očkem po ní hodil a pak se zase věnoval jen těm čtyřem 'bohům' na pódiu.
Billa už možná víc než samotná produkce zajímal Tom. Musel ho pozorovat. Snažil se ve své hlavě vypnout všechny hlasy okolo a vnímat jen ten Tomův.

"Tonight I wanna give it all to you
In the darkness
There's so much I wanna do
And tonight
I wanna lay it at your feet
'Cause girl, I was made for you
And girl, you were made for me."

(Dnes v noci
Ti dám všechno
Ve tmě
Je toho hodně, co můžu.
A dnes v noci
Položím Ti to k nohám.
Protože, holko, byl jsem stvořen pro Tebe.
A holko, Ty jsi byla stvořena pro mě.)
Tom znal každý text. Letmo se při tomhle podíval na Billa. Ten na něj zíral celou dobu. Usmál se a zpíval s ním.


"I was made for lovin' you baby
You were made for lovin' me
And I can't get enough of you baby
Can you get enough of me."

(Byl jsem stvořen, abych Tě miloval.
Ty jsi byla stvořena, abys milovala mě.
Nemůžu se Tě nabažit, miláčku.
Můžeš se nabažit mě?)
Tom i Bill tento song milovali. Tom se při něm naučil hrát na kytaru. Byla to první věc, kterou sám zahrál. Bill při tomhle songu jako malý usínal. Byl tak nevinný, a zároveň tak vzrušující. Dívali se na sebe a zpívali.


"Tonight
I wanna see it in your eyes
Feel the magic
There's something that drives me wild
And tonight
we're gonna make it all come true
'cause girl, you were made for me
And girl I was made for you."

(Dnes v noci
Viděl jsem to v Tvých očích.
Cítit kouzlo
Je tu něco, co mě divoce ovládá.
A dnes v noci
si všechno splníme.
Protože, holka, byla jsi stvořena pro mě.
A holko, byl jsem stvořen pro Tebe.)


Skoro dvě hodiny v dimenzi Kissáků. Dvě hodiny naprostého štěstí. Dvě hodiny prožité tak, jak fantom vždy snil. Byl omámen jejich hudbou. Jejich osobností, z níž lítalo charisma jako žhavé jiskry v plápolajícím ohni. Štípaly je do kůže. Tom byl celý konsternovaný a v jakési křeči fanatismu.


Vlhkou halou zazněl poslední tón balady a na fanoušky byl spuštěn déšť konfet. Burácející křik. Skandování. Prosení o přídavky. Vzrušení. Chlad. Horko. Slzy štěstí a smutku zároveň. Kapela zakončila své vystoupení monumentálním koncem a na pódiu zbylo pusto. Postupně lid mizel ze stanu. Tomovo srdce bilo s extrémní frekvencí. Plakal. Plakal pro Kiss. Stejně jako Bill.


"Tomi, seš v pořádku?" zajímala se Bernarda a chytala Toma za boky. Tom se třásl s pohledem na Billovi. Nevnímal. Bill na to byl obdobně. Konečně dokázal vydržet Tomův pohled déle než pár vteřin. Dívali se jeden druhému do očí. Byli mimo. Z koncertu či ze sebe?

"Tome?" zatřásla s ním Berni. To ho až probralo.
"No?" kouknul na ni.
"Ptala jsem se, jestli jsi v pohodě," řekla a sjela svého bratra pohledem. Stejně tak i Billa. Nelíbily se jí ty jejich pohledy.
"V pořádku? Och ano, ano! Jsem v pořádku, je mi úžasně," vykřikl nadšeně Tom a musel se zasmát. Byl plný radosti života.
"No dobře, jak myslíš. Půjdeme?" zeptala se Berni.
"Ano! Musíme je najít! Musím tě přece vyfotit," chytl jí Tom nadšeně za ruku a chystal se odejít. V půlce kroku se ale zastavil a otočil se k Billovi. Ten stál na místě jako předtím a koukal.

"Jdeš s námi?" zeptal se Tom a natáhl k němu ruku. Bill prudce zamrkal.
"Uhm, no..." nevěděl, co má říct. Toužil jít s nimi. Nejen kvůli Kiss. Díval se na Tomovu ruku v kožené rukavici a polknul sucho v ústech, než se jí pevně chytil a přitiskl se na jeho tělo. Klopýtnul. Jejich čela se srazila a stanuli si tváři v tvář. Porcelánově bledá pokožka naproti černé masce, z níž šly spatřit pouze uhrančivě čokoládové oči a bílé zuby. Billovi se zatajil dech a naskočila mu husí kůže. Tenhle moment měl v sobě něco tak... magického. Vzrušujícího.
"Saaakra, tady je ve vzduchu spousta statický elektřiny," ušklíbla se Berni a zatahala bratra za ruku. Žárlila snad. Nikdy se s nikým o Tomovu pozornost nedělila. Tom se musel zasmát nad tou poznámkou. Přitisknul si ji k druhému boku.
"Půjdeme?" věnoval Billovi ještě jeden pohled. Ten omámeně přikývnul. V tuhle chvíli by Tomovi odkýval cokoliv. Dali se tedy do kroku.

Bloudili po areálu festivalových hostů. Skoro běhali a hledali ukotvení rockové legendy. Všude se pohybovalo tolik hostů a ochranky, že bylo téměř nemožné něco najít. Bill se pevně držel Toma a nechal se jím "unášet". Rozhlížel se okolo. Bernarda se mračila a pomáhala Tomovi s pátráním. Dlouhá chodba. Security fronta. Na zdi visela cedule "Kiss". Ano, to bylo ono. Za těmito zdmi musí být oni.

"Sakra, sakra! Dýchám vzduch jako oni za těmito dveřmi!" křičel nadšeně Tom a musel poskočit, zda něco neuvidí přes nával ochranky. Byly to takové gorily ve žlutých vestách a přes polovinu z nic vypadaly znuděně a měly blbé řeči na kapelu. Toma i Billa to štvalo.
"Hey, co se sereš do Kissáků?!" vykřikl hysterickým tónem Bill. Tom se po něm otočil. Stiskl mu ruku v dlani. "Víš, co by jiní dali za to, aby kolem nich Kiss prošli?!" Tom neváhal a začal se angažovat okamžitě též.
"Jo, hey! Má pravdu!"
"Prosím tě. Takoví staří páprdové," zasmála se jedna z gorilek.
"Cos dokázal kdy ty, ty..."zasekl se Tom v půlce. Hledal správný výraz.

"Hey, whats up?!" otevřely se dveře a z nich vykouknul zpěvák. Billovi a Berni padla čelist. Tomovi by spadla taky, nebýt kožené masky.
"I'm sorry, but..." snažil se jeden z gorilek, ale jeho angličtina byla velmi omezená.
"Oh, nice to meet you Paul!" vyhrkla ze sebe Berni rychle a uchopila zpěvákovu ruku. Ten na ni zmateně kouknul. Stejně tak i její bratr. Berni po Tomovi hodila pohledem typu 'buď rád, že mě tu máš, jinak by nás vyvedli!'.
"Oh, me too."
"Please, I want just photo with you and other guys," nahodila štěněčí pohled. Tomuhle pohledu jen málokdo v jejím okolí dokázal odolat. Tomovi se chtělo smát. Takového diplomata má doma.
"Yeah! No problem," dostal ze sebe zpěvák a kývnul hlavou do šatny. Zbytek kapely se dostal ven. Berni podala svůj iPhone bratrovi a vecpala se mezi dva členy. Tom vše nastavil a podíval se na Billa stojícího teď volně po jeho pravé straně. Ten mu pohled oplatil.
"Běž si stoupnout za nimi prosím," řekl jemně.

Bill jaksi nebyl schopný pobrat onu situaci a jen stál a zíral. Viděl Kiss metr od sebe. Díval se do tváře čtyř "bohů". Ovšem... nyní pohlížel do jantarových duhovek fantoma a snažil se popadnout dech a naleznout spolknutá slova na svém jazyku.
"Uhm, já..." zakoktal a pohlédl na zpěváka. "Can I..."
"Ooh, yes. No problem, no problem. Come beside me," přátelsky se usmál Paul a Bill málem dostal zástavu srdce. Tom v hloubi duše toužil stát z druhé strany a dotknout se své životní náplně na vlastní kůži. Nikdy si nedokázal představit, jaké by to bylo být vedle nich. Vždy si myslel, že by omdlel přímo před nimi. Chtělo se mu mít závratě, ale snažil se zůstat v klidu. Vždyť by si nic z toho jinak neužil.


"Ooh, and you?" ukázal Paul na Toma. Tom strnul a byl zmatený. Tak moc chtěl vykřičet jedno velké ano... Téměř plakal, když viděl všechny, které miloval celou svou duší a vedle nich čarokrásného chlapce s perleťově bledou pokožkou a půlnočně temnými vlasy. S těžkým srdcem zavrtěl hlavou.
"No, no, I'm a photographer," zasmál se. Paul přikývnul. "Ok and now..." nastavil Tom vše a stisknul na displeji obrázek foťáku. "Oh perfect!" řekl.
"Thank you so much!" dostal ze sebe Bill.
"Yeah! I too, but please..." vyhoupla se Berni na špičky a zašvitořila cosi do zpěvákova ucha.
"Ok!" řekl nadšeně a zašel do šatny.

V okamžiku byl však zpět a došel k Tomovi. Ten vykulil oči. Paul uchopil jeho ruku schovanou pod koženou rukavicí a do jeho dlaně malou, bílou věc. Poté chlapce objal. Tom zůstal bez dechu.
"My dream comes true. Thanks for your music, that best show..." dostal ze sebe Tom. Bylo toho tolik, co chtěl Paulovi říct, ale nemohl přijít na vhodná slova. Zpěvák ho pustil a vděčně se usmál. Patřil k těm celebritám, které zájem fanoušku a jejich nadšení vždycky těšilo a dojímalo.
***Tom odcházel znovu ruku v ruce se svou sestrou a Billem z planin k ubytovně. Stále plakal dojetím a štěstím. Připadal si jak v nadpozemském světě. V Ráji. Ovšem tento Ráj nebyl nekonečný. Trval pouhých pár minut, za které on byl vděčný. Bill těkal pohledem sem a tam. Jako by byl nervně labilní. Až moc si uvědomoval ten fakt, že má fotku s Kissákama. Držel kolem pasu Paula. O tomhle ani nesnil. A potom, když spatřil Toma a jeho štěstím třpytící se oči... měl radost ještě větší, ač přesný důvod nevěděl.


"Já se zblázním asi. On mě objal. Paul! Chápeš to, ségra, chápeš! A dal mi trsátko!" jásal Tom. Berni se jenom usmívala. Tak ráda ho viděla šťastného.
"Parádní, bráško!"
"Naprosto skvělý, Tomi" řekl Bill. Na tváři mu pořád zářil usměv. Tom se sklonil a dal Berni pusu do vlasů. Posléze i Billovi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama