Těšte se na DRACHEN SEELE 7. ;))))))

Tommy *w*

Drachen Seele 4.

10. ledna 2011 v 8:57 |  Drachen Seele/Tommy und Billy
ds


S trhnutím se probudím.Vedle sebe mám stále spícího Billa s hlavou zaklíněnou do přehybu mezi mým krkem a ramenem.Klepání ho vůbec ze spánku nevytrhlo.
"Tome?!Běž vyvenčit psa dřív než nám zaleje koberec….."Zaječela přes dveře máma.Dneska už mě nehorázně štve.
"Billy….Vzbuď se…"Poplácám draka jemně po zádech.Ten se jen zavrtěl a jako rozespalé kotě do mích zad trochu zaseknul drápy.Naštěstí mě ani nepodrápal…Plácání zesílím a po chvilce se mi konečně podaří probudit toho spáče.
"Co se děje?...."Řekne a zároveň zazívá,vycení při tom bílé tesáčky.
"Musím jít s naším psem ven…"Jen se zamračí,protáhne své tělo jako kočka a dál chrní v mé posteli.Opatrně se přes něj přehoupnu a mířím ke dveřím pokoje.

Je docela hezky,na obloze se líně povalují bílé načechrané mráčky a tráva pod mýma nohama je ještě stále obklopena ranní rosou.Pes kolem mě stále pobíhá.V tom za sebou slyším otevírání okna mého pokoje.Má takový charakteristický vrzaví hlasitý zvuk.Pokaždé když si ho ráno otevírám probudím i toho kdo je na druhé straně baráku.
"Tomii!Počkéj!!!"Řve na mě stvoření které nemotorně přistálo na všech čtyřech a teď ke mně běží jako zběsilé,pomáhajíc si v rychlosti ještě křídly.Vypadá jako poplašená slepička.
"Ty blázne!Co si asi teď bude myslet máma když si dělal takovej kravál?!!"Zařvu na něj a on jen bázlivě sklopí uši.Vypadá že ho to hodně zamrzelo.Z jeho radostný úsměv který zdobil jeho tvář teď vystřídal smutný a zároveň zahanbený.
"Promiň.."Sklopil hlavu a jedním drápkem na noze ďoubal do trávy.
"To nic.."Pohladím ho po vlasech a vezmu ho za ruku. "Teď ale rači zmizíme nebo bude maminka zahajovat celostátní pátrání po odpovědi kdo byl tvůrcem toho hluku….."Zazubím se a začnu tahat Billa na sebou do lesa.Pes který se celou dobu schovával mezi stromy teď vyběhl ven ale blíž k nám nešel.Podíval se na tajemně vypadajícího tvora,stáhl ocas mezi nohy a raději opět zahučel do hustého zeleného porostu.

Procházka se psem nás za stálého povídání si o tom jak je úžasné létat zavedla až na místo kde jsem našel Billa zraněného mezi kmeny stromů.
"A vlastně….Proč tě ten drak napadl…?"Zeptám se na otázku která mě také mohla napadnout dříve.
"Boj o teritorium."řekl jednoduše jako by se nechumelilo.
"A kdo chtěl získat čí?..."zeptám se znovu,jeho odpověď rozhodně nebyla dostačující mým požadavkům.
"On moje.Tedy tenhle kraj.Od kraje města až po moře."Pokut je tohle jeho místo kde byl celou dobu,musel jsem ho na obloze už určitě vidět….Ale že bych si ho pamatoval…
"Nemohl.Létám skoro jen v noci."
"Budeš mi číst myšlenky dlouho?..!"Trochu zavrčím.Koutky jeho úst cukají k jemnému úsměvu.
"Promiň."Uchechtne se.Posadíme se pod jeden veliký strom od kterého je krásný výhled:Stromy se před námi rozestupují a kopec přechází do roviny která končí ve vodách moře třpytící ho se v záři paprsků.
"Jaké je to létat?Jako..jaký máš při tom pocit?..."Zeptám se a přitisknu se více na Draka sedícího vedle mě.
"Krásný..Npopsatelný,v hrudí máš při létání takové malé pnutí,jako by v tobě mělo něco vybuchnout.Ten pocit že nesmíš zaváhat,že to že přežiješ a neskončíš na zemi závisí jen na tobě..Nedá se to popsat slovy musíš to zažít."S těmito slovy nosem drcnul do mé tváře.
"Co je?..."Pípnu když do mě narazí čeníškem ještě dvakrát.
"chceš se proletět?"Navrhne a začne mávat ocasem na kterém mu povlává modročerná hříva.
"T-to ne,za prvé nemáš zhojený rány,a za druhé je to nebezpečný.."Hrknu s né moc nadšeným výrazem na tváři.
"Humpf,a co je potom tohle…?"Zašklebí se a roztáhne křídlo.na tmavomodré průsvitné bláně nejsou žádné stopy po tržných ránách.
"Jak je to možný…."Zašeptám a přejedu po jemnosti bříšky prstů.
"Regenerace." Zazubí se ještě víc. "Vsadím se s tebou že rána na boku mi už také zmizela."Zahučí a s trochou námahy si konečně sundal obvaz.Opravdu,na jeho boku byl už jen nepatrný pruh kůže o něco světlejší barvy.
"Co tím chceš říct….."hrknu.vše ve mně se rázem sevře.
"Že není jediný důvod proč to odkládat.Vím že jsi toužil a toužíš po to se proletět.A spadnout tě nenechám neboj."řekne už s notnou vážností.Na jednu stranu má pravdu..Ještě včera v noci jsem si říkal jaké by to asi bylo a teď tu šanci odmítám…To nejsem já..
Vstanu na nohy a rozhlédnu se po obloze.Okolo mého těla vane jen jemný vánek s nádechem jara.
"Dobře."Možná toho rozhodnutí budu litovat ale musím to udělat.
"Opravdu?.."
"Nechceš mě ještě zkoušet že ne…."Odpovím trochu podrážděně.
"Fajn."S těmito slovy se zvedne a už vidím jen oslepující záři ze které se po jejím uhasnutí přede mnou zjeví opět v dračí podobě.Vidím ho teď v celé jeho kráse.V té tmě jsem neviděl ani polovinu detailů jeho plazíího blyštivého těla.Pomalu se položil na břicho tak abych k němu mohl.
"Na hřbet.Za křídla."Navigoval mě a netrpělivě roztahoval křídla.Když se konečně vyškrábu na jeho záda pevně sevřu v rukách jeho hřívu.Je obrovský..Když se postavil na nohy mohl jsem pomalu vidět i přes stromy.
"Připravený?"Zeptal se drak hlasem stále podobným jako ve své lidské podobě ale více zvučným.
"Ne."Odpovím popravdě.
"Smůla!"Křikl a v jeho hlase byl znatelný šibalský úsměv.Rozeběhl se a velkým skokem se vznesl do vzduchu.Zařvu a strachem se přitisknu k drakově krku.Letíme šílenou rychlostí kousek nad zemí .Těsně před úpatím kopce nabere trochu víšku.Abych neztratil rovnováhu zaměřuji se na jednu z tisíců šupinek na drakově krku.
Po chvíli se jeho let trochu zpomalí a já konečně dostanu odvahu k tomu abych se podíval okolo sebe.Jsme už dávno nad hladinou moře vzdáleného od našeho domu několik kilometrů.Musí letět opravdu rychle.
"Není to krása?.."Zašeptá jemně.Jeho hříva měkce vlaje v poryvech vzduchu a blány mezi křídelními prsty se napínají pod jeho vztlakem.Náš odraz se zrcadlí na hladině průzračného moře.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lucinQáá lucinQáá | Web | 10. ledna 2011 v 17:44 | Reagovat

krásný, tak Tom poprvé letí.. :D snad se mu z toho neudělá špatně :D
dál :D

2 Tommy&Billy *^__^* Tommy&Billy *^__^* | Web | 10. ledna 2011 v 18:04 | Reagovat

žéé :D jak říkám,asi sem nestihnem nic dát :( až o víkendu...:/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama